Olej kokosowy – właściwości

Olej kokosowy to bogate źródło kwasów tłuszczowych pozytywnie działających na ludzki organizm. Ich unikalne połączenia sprawia, że świetnie wpływa na pracę mózgu, utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu, a nawet wspomaga odchudzanie.

Nonacne Opinie – Najpopularniejsze tabletki na trądzik

Przyspiesz spalanie kalorii
Osoby mające problem z nadprogramowymi kilogramami powinny sięgać po olej kokosowy. Pomaga on uniknąć jednej z największych chorób cywilizacyjnych – otyłości. Triglicerydy zawarte w oleju kokosowym zwiększają wzrost zużycia energii o 5% w ciągu dnia. Wydaje się niewiele, jednak oznacza to spalanie dodatkowych 120 kalorii codziennie.

Chroń swoje serce
Olej kokosowy świetnie działa również na serce, ponieważ ponosi poziom HDL, czyli tzw. „dobrego cholesterolu”. Zapobiega on odkładaniu się złogów cholesterolu w tętnicach, dzięki temu pomaga uchronić się przed miażdżycą, chorobą wieńcową i wieloma innymi dolegliwościami serca.
Inne cenne właściwości oleju kokosowego to m.in. ochrona włosów przed uszkodzeniem, nawilżenie skóry czy łagodzenie napadów padaczkowych. Jeśli więc chcesz zachować zdrowie staraj się go nie unikać.

Bonifacy